Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jak wyczyścić kabinę prysznicową ze szkła z kamienia?Kabina prysznicowa to obszar, którego powierzchnia jest nieustannie narażona na kontakt z wodą. Zazwyczaj nie wycieramy jej do sucha po każdej kąpieli, co tylko potęguje problem. To idealne środowisko dla bakterii i grzybów, które się namnażają i szkodzą zarówno estetyce łazienki, jak też naszemu zdrowiu. Trudnym do usunięcia zabrudzeniem jest też kamień. Kamienny osad to z kolei następstwo twardej wody. Aby kabina prysznicowa pozostawała przez cały czas czysta, należy ją regularnie czyścić. Czym umyć kabinę prysznicową ze szkła, aby pozbyć się kamienia i innych zabrudzeń?

Środkami chemicznymi

Na sklepowych półkach znajduje się bardzo dużo różnego rodzaju środków przeznaczonych do czyszczenia łazienki, w tym też kabiny prysznicowej. Skoncentrowane są na usuwaniu trudnych zabrudzeń, w tym pleśni i osadu z kamienia. Ich działanie jest bardzo silne, co wpływa na ich skuteczność. Trzeba jednak wiedzieć, że środki chemiczne mają skład, który powoduje, iż w łazience tworzy się środowisko niekorzystne dla zdrowia człowieka. Niektóre zawierają m.in. kwas chlorowodorowy, żrącą substancję, która przyczynia się do zaburzeń funkcjonowania układu oddechowego i immunologicznego. Dlatego też jeżeli to możliwe, staramy się na co dzień unikać silnie działających środków chemicznych. Wybieraj je tylko w szczególnych, trudnych sytuacjach. Zatem jak wyczyścić prysznic z kamienia bez używania sklepowej chemii?

Jak wyczyścić prysznic z kamienia domowymi sposobami?

Naturalne środki, produkty dostępne praktycznie w każdej kuchni, bardzo dobrze radzą sobie z kamiennym osadem, a przy tym nie szkodzą naszemu zdrowiu. Sprzyjają coraz bardziej rozpowszechnionemu ekologicznemu stylowi życia. Czym umyć kabinę prysznicową ze szkła, korzystając z naturalnych produktów?

Octem – jest najpopularniejszym,  naturalnym środkiem czystości, który wykorzystuje się do czyszczenia wielu powierzchni zarówno w łazience, jak też kuchni i w innych pomieszczeniach. Należy połączyć go z wodą w proporcjach 1:1, nałożyć na zabrudzoną powierzchnię kabiny i pozostawić na ok. 15 minut. Po tym czasie całość należy spłukać letnią wodą. Ocet bardzo dobrze radzi sobie zarówno z zabrudzeniami na płytkach ceramicznych, jak też na szklanej powierzchni kabiny.

Sodą oczyszczoną – jak wyczyścić prysznic z kamienia sodą? Mieszamy ją z wodą utlenioną i postępujemy podobnie, jak w przypadku octu, czyli nanosimy na powierzchnię i pozostawiamy na kilkanaście minut, po czym spłukujemy.

Płynem do mycia naczyń

Jest kompromisem pomiędzy środkami chemicznymi, a domowymi sposobami. Zastanawiając się, czym umyć kabinę prysznicową ze szkła, warto spróbować płynu do mycia naczyń. Jest to produkt o właściwościach nabłyszczających i wykazuje skuteczność w czyszczeniu szklanych powierzchni. Myjemy szklaną kabinę płynem, korzystając z miękkiej ściereczki. Po spłukaniu wodą, warto jeszcze wytrzeć szkło do sucha, dzięki czemu unikniemy ewentualnych smug i zacieków.

Niektóre kabiny prysznicowe posiadają dodatkowo powłokę hydrofobową, która skutecznie zapobiega osadzaniu się na powierzchni kurzu, wody i brudu. Dzięki temu nie powstają zacieki oraz nie osadza się kamień. Taką kabinę wystarczy spłukać wodą i przetrzeć ściereczką.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty