Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Wyzwanie Home Office

Wyzwanie Home Office

Doskonale wiemy, że wykonywanie obowiązków zawodowych z domu to duża zmiana i wyzwanie dla nas wszystkich – wymaga samodyscypliny i dobrej umiejętności organizacji, przy jednoczesnym godzeniu jej z priorytetami rodzinnymi i potrzebami innych domowników. Jeśli mamy pociechy – sytuacja dodatkowo wymaga od nas wcielenia się w rolę nauczycieli.

Jeśli wciąż macie trudności z odnalezieniem się w nowej rzeczywistości, przygotowaliśmy dla Was kilka praktycznych wskazówek, które warto wdrożyć, aby poczuć się lepiej pracując z domu.

1. Wyodrębnij miejsce pracy dla siebie

Przeznacz jedno miejsce w Twoim domu na tymczasowe biuro. Zadbaj o swój komfort - pozbądź się niepotrzebnych rzeczy wokół, przygotuj stanowisko zbliżone do warunków biurowych.

2. Pracuj w określonych godzinach i zachowaj work-life balance

Kiedy czas pracy dobiegnie końca, wyloguj się ze służbowej poczty i komunikatorów. Odpocznij. Przeznacz resztę dnia na ulubioną książkę, film, rozmowę z bliskimi, gotowanie czy domowe ćwiczenia.

3. Poinformuj innych, czy i w jakim trybie pracujesz

Pracując z domu, ustaw odpowiedni status na Skype. Jeśli nie pracujesz ze względu na zwolnienie chorobowe, korzystanie z zasiłku opiekuńczego lub urlopu – ustaw odpowiednią zwrotkę w mailu, informując współpracowników lub partnerów handlowych o terminie powrotu do pracy. Dzięki temu ułatwisz innym osobom kontakt z Tobą w odpowiednim czasie.

4. Rób przerwy

Wstawaj od biurka, by dać odpocząć oczom. Możesz wyjść na krótki spacer, aby się przewietrzyć – pamiętaj jednak o zachowaniu odpowiedniego dystansu od innych osób i unikaniu dużych skupisk ludzi.

5. Unikaj „rozpraszaczy”

Staraj się w godzinach pracy korzystać tylko z tych urządzeń i mediów, które są Ci niezbędne do wykonywania obowiązków. Dzięki temu unikniesz dodatkowego stresu związanego z obecną sytuacją na świecie.

6. Dbaj o wzajemne relacje ze współpracownikami

Szczególnie teraz powinniśmy być dla siebie źródłem wsparcia i optymizmu, żeby stres w pracy nas dodatkowo nie osłabiał. Pamiętaj o regularnych kontaktach ze swoimi współpracownikami, nawet jeśli nie prowadzicie wspólnych projektów.

I ostatnie, lecz wbrew pozorom bardzo ważne:

7. Ubierz się!

Tak, tak – najwygodniej jest siedzieć w piżamie. Jednak nie przebierając się, będzie Ci ciężko przestawić się na „tryb pracy”.

Powodzenia!

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty