Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Wanna wolnostojąca do łazienki niezależnie od jej metrażu

Wanna wolnostojąca do łazienki niezależnie od jej metrażu

Wanny wolnostojące już od kilkunastu sezonów są obowiązkowym elementem wyposażenia modnych i nowoczesnych łazienek. Do niedawna, były jednak postrzegane jako luksusowe i odpowiednie tylko do dużych pomieszczeń o charakterze salonów kąpielowych. Na szczęście, projektanci wnętrz oraz architekci, chętnie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wszystkich inwestorów i znajdują nowe rozwiązania, które wprowadzają wanny wolnostojące do łazienek o średnim lub małym metrażu.

CZY WANNA WOLNOSTOJĄCA JEST PRAKTYCZNA I PASUJE DO KAŻDEJ ŁAZIENKI?

Decydując się na wannę wolnostojącą trzeba pamiętać o tym, że stanie się ona głównym elementem aranżacji łazienki. Dlatego wybór powinien być przemyślany, a całość projektu dobrze jest skonsultować ze specjalistą z zakresu wystroju wnętrz. Łazienka z wanną wolnostojącą spełni swoje zadanie, jeśli wanna stanie w miejscu, które będzie łatwo dostępne, a sama wanna zostanie odpowiednio dopasowana pod względem rozmiaru oraz kształtu. Duże łazienki z wanną wolnostojącą prezentują klasyczną elegancję. Wanna ustawiana jest zazwyczaj w centralnym punkcie, tak aby był do niej swobodny dostęp. W mniejszych pomieszczeniach bardziej praktyczne może okazać się postawienie wanny bliżej ściany, tak aby na środku zostawić miejsce do swobodnego poruszania się. Wanna wolnostojąca w małej łazience, na przykład w blokach, powinna przylegać do jednej ze ścian. Jednak nawet wówczas wygląd wanny sprawi, że całe wnętrze nabierze nowoczesnego i wyszukanego charakteru.

Często spotykanym rozwiązaniem jest łazienka na poddaszu z wanną wolnostojącą. Skosy wprowadzają do wnętrza domową, sielską atmosferę. Łazienka z wanną wolnostojącą na poddaszu świetnie wpisze się w klimat aranżacji inspirowanych polskimi dworkami oraz utrzymanych w stylizacji śródziemnomorskiej. Ważnym aspektem, podczas planowania wanny w pomieszczeniu ze skosami, jest wysokość ścianki kolankowej. Wykonanie odpowiednich pomiarów uchroni przed nieprzyjemnym uderzaniem głową w sufit podczas wychodzenia z wanny.

Czy wanna wolnostojąca jest praktyczna i pasuje do każdej łazienki?

JAK DOBRAĆ WIELKOŚĆ WANNY WOLNOSTOJĄCEJ DO ŁAZIENKI?

Łazienka jest pomieszczeniem przede wszystkim użytkowym, które musi spełniać określone funkcje. W niektórych mieszkaniach, zwłaszcza w blokach, projekty wnętrza łazienki są bardzo ograniczone przez metraż oraz umiejscowienie źródła wody i odpływu. W takich przypadkach wanna wolnostojąca musi mieć odpowiedni rozmiar i kształt. Trzeba również zrezygnować z planów zastosowania wolnostojącej baterii i zastąpić ją nowoczesną baterią wannową naścienną lub podtynkową. W kolekcji CREA dostępna jest wanna wolnostojąća owalna o długości 160 centymetrów, która z łatwością wkomponuje się w aranżację niewielkiej łazienki. W bardzo małych pomieszczeniach sprawdzą się modele dosuwane do ściany, które pozwalają na maksymalne wykorzystanie powierzchni, bez obaw o utratę nowoczesnego i modnego stylu łazienki.

JAK DOBRAĆ WIELKOŚĆ WANNY WOLNOSTOJĄCEJ DO ŁAZIENKI?

W pokojach kąpielowych w domach i willach wanna wolnostojąca jest zazwyczaj dobierana do planowanej aranżacji. W tym przypadku nie ma żadnych ograniczeń i wanna może stać zarówno na środki, jak i pod jedną ze ścian. Dowolny jest również jej rozmiar i można zdecydować się, na przykład na dużą, dwuosobową wannę wolnostojącą, taką jak INVERTO by Cersanit SPA czy ZEN DOUBLE by Cersanit. Dla właściwego komfortu użytkowania do wanny powinien być swobodny dostęp z każdej strony.

JAK DOBRAĆ WIELKOŚĆ WANNY WOLNOSTOJĄCEJ DO ŁAZIENKI?

JAKĄ WANNĘ WOLNOSTOJĄCĄ WYBRAĆ?

Wanna wolnostojąca kojarzy się przede wszystkim z wanną o owalnym kształcie, która stoi na środku dużej łazienki. Jednak powstaje coraz więcej modeli, które pozwalają zachować wyjątkowy charakter wanny wolnostojącej, ale są zaadaptowane do ograniczeń wyznaczonych przez metraż łazienki lub bardziej odpowiadają wizji aranżacji właściciela. Jednym z praktycznych rozwiązań są modele przyścienne. Ich cechą charakterystyczną jest jeden prosty bok, który można przesunąć bezpośrednio do ściany. Tego typu wanna znajdzie zastosowanie w małych i w średniej wielkości łazienkach, gdzie zachwyci swoim designem i pozwoli na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Do stworzenia domowego SPA idealnie nada się wanna wolnostojąca narożna. Jej charakter pozwala wykreować przytulny kącik przeznaczony do odpoczynku i relaksu dla jednej lub dwóch osób, nawet w łazienkach o małym metrażu.

JAKĄ WANNĘ WOLNOSTOJĄCĄ WYBRAĆ?

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty