Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Wady i zalety wanny z parawanem prysznicowym

Wanna czy prysznic? Szybka kąpiel czy długi relaks? Podczas planowania i aranżacji łazienki stajemy przed trudnymi wyborami, które zdecydują o funkcjonalności oraz wygodzie eksploatacji pomieszczenia. Szczególnie w małych łazienkach nie ma wystarczająco dużo miejsca na wannę i prysznic, trzeba zdecydować, które z tych urządzeń sprawdzi się w naszym przypadku najlepiej. Kompromisem jest rozwiązanie 2w1, czyli wanna z parawanem prysznicowym. Spełnia ona oczekiwania wielu osób, jednak posiada też swoje wady.

Oszczędność miejsca

Obecność wanny i prysznica w łazience to udogodnienie, na które pozwolić sobie mogą właściciele tylko większych pomieszczeń. Jeżeli mamy ograniczony metraż, to wystarczy, że jesteśmy w stanie zmieścić w łazience wannę, aby mieć też prysznic. Wanna z parawanem pozwala zaoszczędzić bardzo dużo miejsca w łazience. Nie musimy przez to rezygnować z dodatkowej półki na kosmetyki czy też pralki, którą jesteśmy zmuszeni umieścić pod blatem w kuchni. Na takie rozwiązanie decydują się też szczęśliwi posiadacze łazienki o większym metrażu. W ten sposób zachowują przestronność pomieszczenia bądź pozwalają sobie na dodatkowe meble, np. wygodny fotel czy stolik ze świecami.

Estetyczny wygląd

Wanna z parawanem prysznicowym charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem. Możemy wybierać spośród wielu wzorów i kolorów. Są parawany przystosowane do montażu na wannach narożnych – symetrycznych i asymetrycznych, jak też klasycznych prostokątnych przyściennych. Ścianę przy wannie możemy wyróżnić, wykorzystując w tym celu inny , kontrastowy kolor płytek. Panel prysznicowy doskonale sprawdza się jako element dekoracyjny, np. jeżeli decydujemy się na jego złotą, miedzianą lub czarną wersję.

Więcej powierzchni do czyszczenia

Wielofunkcyjność i nowoczesność wanny z parawanem sprawia, że trudno jest znaleźć równie duże wady, jak też zalety takiego rozwiązania. Jedynym jest większa trudność w utrzymaniu czystości w łazience. Na kabinie prysznicowej pozostają niekiedy nieestetyczne zacieki i plamy po mydle i żelu. Co więcej, mamy więcej zakamarków, z których regularnie trzeba usuwać zabrudzenia. Mycie kabiny kojarzy się wielu osobom z pracochłonną czynnością. Nie jest to jednak wada na tyle duża, żeby skłonić już prawie zdecydowanego kupującego do rezygnacji z wanny z prysznicem.

Kąpiel zgodnie z własnymi preferencjami

Rano lepiej sprawdza się szybki prysznic, wieczorem mamy nierzadko ochotę na relaksującą, długą kąpiel. Mając wannę z kabiną prysznicową, możemy skorzystać z obu tych form kąpieli. Jeżeli w domu mieszka kilka osób, każdy korzysta z łazienki według własnych potrzeb i nawyków. W wannie łatwiej wykąpać dziecko, jednak prysznic jest lepiej przystosowany do osób starszych i mających problemy ze wstawaniem i poruszaniem się. Nie musisz zatem montować dwóch urządzeń w łazience, aby zapewnić komfort kąpieli każdemu domownikowi.

Parawany nawannowe mogą być jedno- lub dwuelementowe. Ponadto, wiele modeli posiada specjalną powłokę CleanPro, dzięki której łatwiej jest utrzymać ich powierzchnie w czystości.

Gdzie kupić nasze produkty