Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Urządzamy nowoczesny salon z aneksem kuchennym 20 m2Pomieszczenie o powierzchni 20 m2 wydaje się być dużym pokojem, stwarzającym wiele możliwości aranżacyjnych. Jeśli jednak mamy w nim stworzyć przestrzeń do odpoczynku, wspólnego spożywania posiłków z rodziną oraz kuchnię, to okazuje się, że brakuje nam co najmniej kilkunastu metrów kwadratowych. Możemy jednak zobaczyć wiele inspirujących zdjęć, jak urządzić salon z aneksem kuchennym o małym metrażu, przekonując się, że przy odrobinie kreatywności może powstać modne i tym samym funkcjonalne wnętrze. 

Podział pomieszczenia na strefy

Mając do dyspozycji otwartą przestrzeń i chcąc stworzyć na niej jednocześnie salon i kuchnię, warto podzielić ją na strefy. Można wykorzystać w tym celu meble, które pozwolą Ci oddzielić poszczególne obszary od siebie. Jeżeli jednak zależy Ci na otwartej przestrzeni, lepszym rozwiązaniem będzie podział z wykorzystaniem różnych kolorów i wzorów podłóg i ścian. W salonie na podłodze możemy zdecydować się na płytki inspirowane naturalnym drewnem, natomiast w kuchni ułożyć wielkoformatowe płytki w kolorze szarym. Małe pomieszczenia wymagają często optycznego powiększenia, dlatego zdecyduj się na beż na ścianach w salonie, a w kuchni na pastelowy patchwork lub płytki z połyskiem w kolorze eleganckiego marmuru. 
 

Wielofunkcyjne meble

Jeżeli zastanawiasz się, jak urządzić salon z aneksem kuchennym 20 m2, zachowując więcej wolnej przestrzeni, zdecyduj się na meble, które mogą spełniać kilka funkcji. Jednym z ciekawszych przykładów jest fotel wyposażony w dodatkowe półki po bokach, w których możesz przechowywać książki, tworząc podręczną biblioteczkę. Dobrym rozwiązaniem jest również dwuczęściowy stolik nocny, który składa się z mniejszego i większego blatu, wchodzącego jeden w drugi. W części jadalnianej niech stanie rozkładany stół, który na co dzień będzie zajmował niewiele miejsca. W przypadku większej ilości gości, możesz go rozłożyć, aby każdy miał wygodne miejsce dla siebie. 

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym 20 m2, dekorując go dodatkami?

W każdym wnętrzu ważną rolę odgrywają dodatki, które nadają ostatecznego wyglądu pomieszczeniom. W małym salonie z aneksem kuchennym należy ograniczyć ich ilość, aby nie przytłoczyć wnętrza, jednak nie trzeba z nich zupełnie rezygnować. Zamiast długich zasłon w oknach niech znajdą się plisowane żaluzje, np. bambusowe lub drewniane. Sofę udekoruj poduszkami ozdobnymi, które jednocześnie sprawdzą  podczas popołudniowego odpoczynku. W salonie na ścianach mogą zawisnąć plakaty w czarno-białych kolorach, natomiast w części kuchennej dekoracją mogą być doniczki, które uzupełnisz o świeże zioła. Oświetlenie również może pełnić funkcję dekoracyjną. W nowoczesnym salonie świetnie sprawdzają się małe reflektory z regulowanym kątem świecenia, np. w białym lub czarnym kolorze. Alternatywą, która sprawi, że wnętrze będzie ciepłe i przytulne, jest wisząca lampa z abażurem, która bardzo dobrze doświetli stół w jadalni. 
Już wiesz, jak urządzić salon z aneksem kuchennym 20 m2, aby był nowocześnie zaaranżowany, a przy tym funkcjonalny i optycznie większy. Postaw na jasne kolory, praktyczne dekoracje, a także podział na strefy z wykorzystaniem płytek ceramicznych na podłodze oraz farb i płytek na ścianach. 

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty