Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Urządzamy małą łazienkę z prysznicem bez brodzika

W małej łazience nierzadko brakuje miejsca na podstawowe wyposażenie. Zastanawiamy się, gdzie ustawić pralkę, aby nie była przeszkodą, uniemożliwiającą korzystanie z umywalki. Nie wiemy, jaki prysznic wybrać, aby maksymalnie zaoszczędzić miejsca w pomieszczeniu i jednocześnie uzyskać ciekawy efekt wizualny. Zamiast klasycznej kabiny z brodzikiem możemy wybrać prysznic typu walk-in. Mała łazienka z prysznicem bez brodzika będzie funkcjonalna, wygodna w użytkowaniu, a przy tym zachwyci niebanalną stylizacją.

Prysznic walk-in z pakietem zalet i korzyści

Tego rodzaju prysznic składa się jedynie ze szklanej, transparentnej ściany oraz odpływu wykonanego w podłodze. Nie ma on brodzika, co zdecydowanie wpływa na jego funkcjonalność i wygodę użytkowania. Ograniczona ilość elementów ułatwia utrzymanie prysznica w czystości. Dzięki warstwie polimerowej na szklanej powierzchni woda nie pozostawia nieestetycznych smug i zacieków, przez co łatwiej ją wyczyścimy i przywrócimy pierwotny wygląd. Prysznic walk-in charakteryzuje się prostą budową, jest trwały i tym samym ma długą żywotność. Niewielka ilość elementów sprawia, że prezentuje się on również bardzo minimalistycznie, wpisując się tym samym w obowiązujące aktualnie trendy wnętrzarskie.

Łazienka z prysznicem bez brodzika będzie podzielona na strefy, w czym pomoże Ci szklana ściana. Możemy dowolnie decydować o wielkości powierzchni strefy kąpielowej, ustawiając szybę dalej lub bliżej od ściany. Szyba wytycza także granicę między prysznicem a innym meblem, który możemy ustawić blisko kabiny z zachowaniem swobody korzystania ze strefy kąpielowej. Szyba i brak brodzika powodują, że prysznic jest praktycznie niewidoczny w małej przestrzeni. Wyjątek stanowi stylizacja, kiedy wyróżnimy prysznic innym kolorem płytek na ścianie i podłodze.

Ukryty prysznic

Jeżeli wszystkie ściany pokryjemy tymi samymi płytkami ceramicznymi oraz podłogę wykonamy w tym samym kolorze na całej powierzchni, z łatwością ukryjemy prysznic, który pozostanie prawie niewidoczny. Małą łazienkę z prysznicem bez brodzika optycznie powiększymy wielkoformatowymi białymi płytkami na ścianie o połyskującym wykończeniu. Skutecznie odbijają światło, a także mają niewielką ilość fug, co potęguje efekt przestronności. Na podłodze może pojawić się nieco ciemniejszy kolor, czyli np. płytki w kolorze szarego betonu. Wnętrze ocieplimy płytkami inspirowanymi naturalnym drewnem, które będą pasowały do drewnianych frontów szafek. Na jasnej ścianie mniej widoczny będzie chromowany lub biały zestaw prysznicowy, najlepiej w wersji podtynkowej. W ten sposób unikamy przytłaczających aranżacji oraz dużej ilości widocznych elementów, które zamiast powiększać, to pomniejszają wnętrze.

Narożny prysznic walk-in

Zamiast transparentnej ściany w prysznicu bez brodzika możemy zastosować kabinę tradycyjnie zamykaną. Może ona mieć zaokrąglony lub kwadratowy kształt. To dobre rozwiązanie, jeżeli chcemy, aby prysznic miał narożny charakter. Trzeba jednak pamiętać, aby wybrać drzwi otwierane do środka. W przeciwnym razie konieczne będzie pozostawienie większej przestrzeni wokół kabiny.

Łazienka z prysznicem bez brodzika jest coraz częściej spotykana we współczesnych mieszkaniach. Stwarza wiele możliwości aranżacyjnych, cechuje się minimalizmem, prostotą i funkcjonalnością. Prysznic walk-in jest idealnym rozwiązaniem do małych łazienek, zajmuje niewiele miejsca, skutecznie wytycza granice między strefami i optycznie powiększa wnętrze.

Gdzie kupić nasze produkty