Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Stonowane barwy, czy kolorowe szaleństwo – jak urządzić łazienkę?

Stonowane barwy, czy kolorowe szaleństwo – jak urządzić łazienkę?


 

Są łazienki stworzone do długich, relaksujących kąpieli. Takie, w których można skryć się i odpocząć po ciężkim dniu. Są też takie, w których można odnaleźć energię nawet bladym świtem. Co je różni? Przede wszystkim kolorystyka. Jak wybrać barwę przewodnią do wymarzonej aranżacji?

Charakter łazienki określa i tworzy wiele elementów. Wielkość pomieszczenia, rozkład najważniejszych sprzętów i urządzeń, rodzaj zastosowanych materiałów, a także, a może przede wszystkim – dominująca kolorystyka. Nic bowiem, w tak wielkim stopniu jak właśnie barwa, nie kreuje atmosfery wnętrza. Mało tego, nic tak mocno jak właśnie ona nie oddziałuje na naszą psychikę – pomagając się rozluźnić, lub wręcz przeciwnie – zebrać siły do kolejnych wyzwań, jakie stawia nam codzienność.

Jakie możliwości oferują nam poszczególne palety kolorystyczne w kontekście aranżacji łazienki? Okazuje się że ogromne!

 

Stonowany spokój


Jeśli marzy nam się salon kąpielowy, w którym będziemy mogli zaznać chwili tylko dla siebie, idealną propozycją są delikatne kolory ziemi. Spokojne beże i kremy, subtelne brązy, pastelowe zielenie, a także popielate szarości stworzą łagodne i subtelne tło, w którym poczujemy się bezpieczni. Pozwolą odnaleźć wewnętrzny spokój i harmonię, skupić myśli, rozluźnić się… Warto uzupełnić je o naturalne materiały takie, jak: drewno, wiklina, plecionki, bawełna czy len, które spotęgują to wrażenie.

Oddzielną kategorię stanowi biel i wszelkie jej złamane odcienie. Ta najbardziej uniwersalna z wszystkich barw, optycznie powiększy wnętrze, stworzy wrażenie czystości i higieny, a do tego wniesie jakby dodatkowy „oddech”.

Co ważne wszystkie stonowane kolory są świetną bazą do zabawy innymi elementami aranżacji. Matowe kamienne szarości płytek z kolekcji REST – dla przykładu – świetnie wyglądają z czarnymi akcentami – armaturą, metalowymi listwami, ramami luster, oprawami oświetleniowymi, a także – przewrotnie – żywą zielenią roślin czy drewnianymi meblami. W takim wydaniu stworzą aranżację elegancką i harmonijną, a przy tym niebanalną. 

 

Feeria barw


Co zaś jeśli w łazience chcemy przede wszystkim szybko i skutecznie przygotować się do rozpoczynającego się dnia? Gdy szukamy w niej energii i pozytywnych fluidów? Jeśli tylko nie boimy się odważnych rozwiązań warto pobawić się kolorami. Nic tak nie ożywia wnętrza jak mocne, energetyczne kolory. I mowa tu nie tylko o nasyconej czerwieni, ale również radosnych pomarańczach (!), żywych zieleniach, intensywnych błękitach i granatach, a także słonecznych odcieniach żółcieni. Mało tego, barwy te mogą występować nie tylko jako soliści np. na ścianach czy dekoracjach (na których zresztą pojawiają się najczęściej), ale również w oryginalnych kombinacjach.

Warto zwrócić uwagę na mozaiki i kolekcje inspirowane patchworkiem. Bardzo dziś modne łączenie różnych motywów w jedną frapującą całość stało się nośnikiem niezwykle oryginalnych wzorów. Dobrym przykładem jest kolekcja PATCHWORK marki Cersanit, która stworzona została na bazie tonalnych płytek o wzorze jasnego betonu. Uzupełniają je dwa intrygujące i przyciągające uwagę patchworkowe dekory, w których zestawiono wiele różnych barw tworzących oryginalną ale spójną kompozycję.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty