Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Sprzątanie w stylu EKO

jak sprzątać eko w łazience

Sprzątanie w stylu EKO

Nie musimy korzystać z silnych środków chemicznych, by nasza łazienka lśniła czystością. Równie skutecznie możemy zadbać o higienę, stosując naturalne preparaty, a także decydując się na innowacyjne rozwiązania w aranżacji wnętrza. Oto kilka ekologicznych sposobów na łazienkowe porządki.

Wszyscy zgadzamy się co do tego, że czystość w łazience to absolutna podstawa. Jednak dróg do niej jest więcej niż można by przypuszczać po obejrzeniu sklepowych półek czy spotów reklamowych. Silne detergenty wcale nie są jedyną opcją. Wręcz przeciwnie – często okazują się być one nieprzyjazne naszemu zdrowiu – zwłaszcza w przypadku osób borykających się z alergią.


Ekologiczne preparaty czyszczące
 

Skuteczną, a zarazem zupełnie ekologiczną metodą jest korzystanie z naturalnych preparatów czyszczących. W sieci bez trudu znajdziemy mnóstwo przepisów na płyny i proszki na bazie octu, sody oczyszczonej, naturalnych olejków eterycznych czy kwasów owocowych. W walce z zabrudzeniami, a także drobnoustrojami okazują się one równie skuteczne co tradycyjne detergenty. Doskonale sprawdzą się w czyszczeniu nawet tak trudnych powierzchni jak lustro (ocet), ceramika i armatura (ocet i soda) oraz silikon zastosowany do uszczelnienia kabiny prysznicowej (cytryna)! A jak  zamontować  kabinę dowiesz się z artykułu - Jak zamontować kabinę z brodzikiem?


Nie tylko chemia

Co ważne, w dbaniu o czystość w łazience równie ważnym sprzymierzeńcem, co środki czyszczące, są nowoczesne technologie. Dobrym przykładem są wąskie stelaże podtynkowe AQUA 22 MECH oraz AQUA 22 MECH QF, które umożliwią łatwą instalację podwieszanej toalety. Dzięki nim nie będziemy musieli już czyścić trudno dostępnych zakamarków. W naszej łazience nie będą one bowiem obecne! Ukrycie systemu spłukującego w ścianie sprawi, że newralgiczne miejsca, w których łatwo namnażają się niebezpieczne dla zdrowia bakterie po prostu znikną.

Z myślą o bezproblemowym zachowaniu higieny stelaże podtynkowe wyposażono również w system FRESH. Pozwala on na szybkie uzupełnienie koszyczka na kostki odświeżające, bez konieczności odkręcania pokrywy kompaktu.

Ułatwieniem są również bezkołnierzowe miski toaletowe wykonane w technologii CleanOn, których czyszczenie jest nieporównywalnie łatwiejsze niż mycie standardowej ceramiki. Brak kołnierza sprawia, że podczas spłukiwania woda obmywa całą wewnętrzną powierzchnię miski, nie zaś tylko jej dolną część. Zestawy uzupełniają łatwe w wypinaniu deski z duroplastu o właściwościach antybakteryjnych.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty