Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Relaks po dniu na home office

Relaks po dniu na Home Office – czyli jak poradzić sobie podczas epidemii koronawirusa? Odpowiadamy!

Osiem godzin spędzonych w domu przed komputerem potrafi zmęczyć bardziej, niż ten sam czas w biurze – tam mamy ciągły kontakt ze współpracownikami, możemy liczyć na szybkie przegadanie tematu, no i ten ekspres do kawy… Dlatego tak ważne jest, aby praca zdalna była zaplanowana rozsądnie i miała wyznaczony początek i koniec – w końcu nie mamy możliwości „trzaśnięcia drzwiami” i psychicznego oddalenia się od pracy.

Idealne stanowisko pracy

Nie, nie, łóżko nie jest wcale „nowym biurkiem”. Niezwykle ważne jest wygospodarowanie sobie miejsca, które w dzień będzie nam służyć za przestrzeń do home office. Idealną sytuacją jest, gdy posiadamy biurko, a najlepiej osobny gabinet – jednak nie oszukujmy się, większość z nas żyje w dużych miastach, w których metraż mieszkań nie pozwala na dodatkową przestrzeń. Co robić w takiej sytuacji? 

Najważniejsze jest to, aby nie pracować w sypialni – należy potraktować to miejsce jako absolutnie święte, do którego nie ma wstępu żaden służbowy laptop i telefon. Jeśli nie będziemy stosować się do tej zasady, szybko poczujemy ogromne zmęczenie, a wręcz zniechęcenie. W przypadku braku specjalnej pracowni, najlepiej sprawdzi się salon lub kuchnia – ważne, aby przestrzeń była jasna, miała dostęp do światła dziennego oraz była dobrze przewietrzona. Niech to będzie jedyne miejsce, w którym załatwiamy nasze obowiązki.

Czas dla siebie

Kolejnym punktem jest zadbanie o odpowiedni relaks po pracy – mimo braku możliwości wychodzenia na świeże powietrze, w domu możemy poświęcić się w końcu… samemu sobie. To idealny moment na ćwiczenia – nie tylko aerobik, ale również jogę, stretching czy też medytację. Szczególnie ważne jest zwracanie uwagi na ruch właśnie teraz, kiedy odpada nam codzienny spacer, chociażby na przystanek, czy po biurze.

Po ćwiczeniach w końcu nastaje czas na pielęgnację. Jeśli mamy w domu wannę – jesteśmy w idealnym położeniu. Teraz jeszcze mocniej docenimy leniwe wylegiwanie się w gorącej wodzie z aromatycznymi olejkami i solami. Warto zwracać uwagę na terapeutyczne właściwości składników – miód i mleko nawilżą skórę, dodatek aloesu zniweluje podrażnienia i zaczerwienienia, natomiast lawenda pomoże się uspokoić i ukoić nerwy.

Nawet jeśli nie posiadamy wanny – prysznic również można urozmaicić pięknie pachnącymi peelingami, czy też musami. Istnieją nawet bomby do kąpieli pod prysznicem – ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Po kąpieli, kiedy nasza skóra jest przygotowana do dalszych zabiegów, warto w ciało wmasować ulubiony balsam, a na twarz nałożyć dopasowaną do naszego typu skóry maseczkę – na co zwykle nie mamy czasu. 

Uwolnić kreatywną energię

Doskonałą formą relaksu są również wszelkie kreatywne czynności – takie jak malowanie, szydełkowanie lub pieczenie. Stara sztaluga w piwnicy? Czas wnieść ją do domu i zrobić z niej użytek! W końcu mamy też możliwość nadrobienia zaległości filmowych i serialowych – warto wybrać coś z naszej listy „do zobaczenia”.

Ostatnio boom przeżywają również rośliny doniczkowe – Instagramowe monstery, palmiaste draceny, czy też ozdobne drzewka bonsai – w ramach relaksu możemy się nimi opiekować, tworząc swoją prywatną dżunglę – zieleń w domu uspokaja!

Niesamowicie popularne są również różnego rodzaju projekty DIY – własnoręcznie zrobiony łapacz snów czy makrama będą cieszyć oko przez długi czas, a także pełnić funkcje dekoracyjne. To również świetny pomysł na zabawę z dziećmi – w każdym domu kryje się szuflada pełna skarbów – papierów kolorowych, taśm, piórek – wystarczy wymyśleć temat przewodni i przełączyć się na kreatywne myślenie.

Home ofiice nie musi być nudny – wystarczy się zainspirować, w Internecie mamy wiele tutoriali i poradników. Poza tym zawsze można po prostu nalać wino do kieliszka, zapalić świeczki i zwinąć się w kłębek na kanapie z dobrą książką.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty