Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Projektujemy łazienkę z cegłą i drewnem – pomysły, aranżacjeObok minimalizmu, przestronności i jasnych wnętrz w trendach aranżacyjnych wyraźnie swoją obecność zaznaczają surowość, naturalne materiały oraz powojenny, fabryczny klimat. Z większą odwagą, niż kiedyś, wybieramy do łazienki beton, a nawet cegłę, częściej pojawiają się czerń i inne kolory z ciemnej palety barw. Nie zawsze muszą być to proste, praktycznie niedostrzegalne oprawy oświetleniowe, a np. lampy w betonowym kolorze lub żarówki Edisona zawieszone na kolorowych kablach. Czy łazienka z cegłą może się podobać minimalistom? Czy łazienka z cegłą i drewnem będzie przytulna i jednocześnie zachowa swój industrialny charakter?

Czerwona cegła i egzotyczne drewno

Propozycja dla tych, którzy lubią głębię i wyraziste barwy, jednocześnie unikając mocnych intensywnych kolorów, skłaniając się bardziej w kierunku naturalności. Łazienka z cegłą i drewnem zaaranżowana może być w stylu rustykalnym. Na jednej ze ścian pojawia się cegła w mocnej czerwieni. Wyznacza ona strefę z umywalką, która została zamontowana na drewnianym blacie szafki z szufladami i ma kształt prostokąta z zaokrąglonymi krawędziami. Towarzyszy jej sztorcowa bateria w czarnym kolorze o matowym wykończeniu. Na podłodze znajdują się płytki w kolorze naturalnego drewna o ciemnym wybarwieniu i z wyraźnie zaznaczonym rysunkiem drewna. Pozostałe ściany zostały pokryte betonem, aby nieco dodać surowości aranżacji. Ciepło potęgują wiklinowe kosze na kosmetyki oraz akcesoria łazienkowe w nieco jaśniejszym  niż podłoga drewnie.

Łazienka z cegłą w bieli

Cegła nie musi być w intensywnym kolorze czerwonym lub pomarańczowym. Możemy pokryć ją białą farbą, aby uzyskać ciekawy materiał do wnętrza w stylu prowansalskim i nowoczesnym. Łazienka z cegłą i drewnem może być prosta w formie i efektowna w designie. Na ścianach umieszczamy białą cegłę, której towarzyszy na podłodze drewno w jasnym odcieniu szarości. W jednym z narożników staje minimalistyczny prysznic typu walk-in, z kolei umywalka zostaje wbudowana w szafkę o białych połyskujących frontach. Jeżeli zależy nam na bardziej angielskim i eleganckim stylu, to zamiast prysznica wybieramy wolnostojącą wannę, białe fronty zastępujemy drewnianymi, a klasyczną chromowaną armaturę złotą lub miedzianą.

Z chłodem industrializmu

Zarówno drewno, jak też cegła są charakterystycznymi materiałami dla wnętrz urządzonych w stylu industrialnym, czyli inspirowanymi pofabrycznymi pomieszczeniami. W takim przypadku możemy dodatkowo wykorzystać beton i metal. Na podłodze układamy wielkoformatowe płytki w kolorze ciemnego betonu, a na ścianach łączymy pomarańczową cegłę z drewnem, np. w strefie z prysznicem, w którym zamiast typowej kabiny zastosowano kabinę z czarnymi profilami. Industrialna łazienka z cegłą i drewnem wyposażona jest w meble o metalowych konstrukcjach i szarych frontach. Wnętrze oświetlają żarówki zawieszone na czarnych kablach oraz kinkiety o betonowych oprawach.

Łazienka z cegłą przy odpowiednich dodatkach może być zarówno ciepłym rustykalnym wnętrzem i nowoczesną minimalistyczną stylizacją, jak również chłodną, ale klimatyczną industrialną przestrzenią.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty