Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Pomysł na łazienkę – szklana ściana w aranżacji wnętrz

Szkło jest używane we wnętrzach od wieków. Pojawia się już nie tylko na lustrach czy w ramach okien, ale też stanowi jeden z elementów dekoracyjnych, a nawet wytyczających nowe przestrzenie. Jest też obecne w łazience. Dużą popularnością cieszą się szklane ściany. Do ich wykonania możemy wykorzystać panele ze szkła z dowolną grafiką lub szklane ściany o różnych wielkościach pojawiające się przy bezbrodzikowych prysznicach typu walk-in.

Czerń i szklana ściana w łazience glamour

Elegancja, szyk i pełen blasku design – z tym kojarzy się nam styl glamour, którego charakterystyczną cechą jest często dominacja głębokiej czerni. Ściany możemy pokryć płytkami GOOD LOOK o strukturalnej powierzchni i matowym wykończeniu. Tworzy piękny duet ze sterylną bielą, dzięki czemu możemy wyznaczyć strefy w łazience, układając w odpowiedni sposób płytki, np. w strefie kąpielowej i czerń na pozostałych powierzchniach. Uzupełnieniem tej stylowej szachownicy będzie szkło. Zdecydujmy się na szklaną umywalkę, której towarzyszyć będzie wisząca szafka z czarnymi frontami, a także szklaną ścianę, którą oddzielimy prysznic od pozostałej przestrzeni. Możemy również w strefie pielęgnacji wykorzystać panele szklane z dodatkiem złota, aby jeszcze mocniej zaznaczyć blask we wnętrzu.

Industrialny klimat i szklana ściana

Jednym z częściej pojawiających się stylów wnętrzarskich jest styl industrialny. Kojarzymy go z chłodem i surowością. Jest w nim bardzo silne nawiązanie do naturalnych, konstrukcyjnych materiałów. Przykładem niech będą wielkoformatowe płytki DIVENA w kolorze szarego betonu. W surowym wnętrzu wspaniale prezentuje się również kamień, swoją obecność zaznaczając na płytkach STONE PARADISE. Jest też dużo czerni, jak armatura łazienkowa, oświetlenie czy metalowe konstrukcje mebli. Do takiego klimatu bardzo dobrze pasuje prysznic typu walk-in ze szklaną ścianą z czarnymi profilami. Szkło oprawione w ramę jednocześnie subtelnie wytycza strefę kąpielową i optycznie powiększa wnętrze, jak również współgra m.in. z dużymi lustrami również w czarnych oprawach.

Ciepłe drewno i chłodne szkło w łazience

Szkło nadaje wnętrzu elegancji. Sprawia, iż aranżacja jest bardziej wyszukana i wytworna. Jednocześnie może powodować, że wnętrze będzie chłodne, szczególnie jeśli połączymy szkło jedynie z bielą. W takim przypadku warto wykorzystać ciepło drewna. W łazience może się ono pojawić na płytkach inspirowanych tym naturalnym materiałem, np. płytkach na podłodze i ścianie z kolekcji AVONWOOD LIGHT BEIGE. Towarzyszące im szkło niech pokryje jedną ze ścian, np. przy umywalce lub wannie. Mogą to być panele ścienne szklane z dodatkiem zieleni, która bardzo lubi się z drewnem. Ciekawym akcentem będzie szklana ściana z motywem wielkoformatowych kwiatów np. białych róż lub pastelowych piwonii.

Szkło w łazience jest obecne od zawsze, pojawia się przede wszystkim na lustrach. W nowoczesnych aranżacjach zobaczymy je również na ścianach w postaci szklanych paneli oraz przy prysznicu bez brodzika jako element wyznaczający strefę kąpielową.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty