Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Na jaki kolor pomalować łazienkę?

Czas remontów to z pewnością nie jest coś, co jest przez nas lubiane, jednak warto zwrócić uwagę na to, żeby przygotować pomieszczenie w taki sposób, aby domownicy czuli się w nim dobrze. Pojawia się wiele pytań dotyczących tego na jaki kolor powinna być pomalowana łazienka. Najprościej byłoby powiedzieć, że na każdy dowolny, jednak nie jest to wyczerpująca odpowiedź, ponieważ trzeba brać pod uwagę gust użytkowników oraz jakość farby. Postanowiliśmy bliżej zapoznać się z tematem i aby dowiedzieć się o najlepszych kolorach do łazienki, zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem.

Styl skandynawski zawsze modny!

Pierwszą naszą propozycją dotyczącą tego, jaki kolor warto wybrać do łazienki to pójście z duchem czasu i zdecydowanie się na jasne barwy, które będą oznaczały spokój i stonowany nastrój. Nie ma co ukrywać, iż biały kolor sprawia, że całe pomieszczenie jest bardziej oświetlone i po prostu lepiej się w nim czujemy. Biały kolor ma również swoje zastosowanie w przypadku dobierania do nich mebli. Jasne barwy zawsze dobrze się dopasowują, jak również można dobrać do nich meble łazienkowe innego koloru na zasadzie kontrastu. Popytaliśmy tu i ówdzie o ocenę tego koloru i oto co usłyszeliśmy od specjalisty ds. kontroli i jakości z firmy Cersanit: "Biały kolor na ściany jest często wybierany przez klientów, ponieważ domownicy mogą swobodnie wypocząć po ciężkim dniu pracy, a jasne barwy jak najbardziej temu służą". Potwierdza to tylko naszą tezę.

Warto zwrócić uwagę na to, że ciekawym rozwiązaniem, zamiast malowania ścian w jasnych barwach, mogą być płytki ścienne/podłogowe właśnie w jasnych odcieniach, jak np. płytki marki Cersanit z kolekcji Patchwork, które będą tylko potęgować pozytywne wrażenie i wnosić do łazienki dużo spokoju. Wracając na chwilę do białego koloru, to jest to częste rozwiązanie stosowane przez osoby młode, jak również singli mieszkających samotnie, ale nie oznacza to tego, że nie można znaleźć łazienek w takim kolorze również wśród rodzin z dziećmi.

Odrobina szaleństwa - łazienka na niebiesko!

Jasne, biały kolor jest najczęściej stosowaną barwą w łazience, ale ktoś może powiedzieć, że to oklepane rozwiązanie. Dla osób bardziej żywiołowych, które lubią dynamiczne barwy, proponujemy kolor niebieski. To barwa zazwyczaj kojarząca się pozytywnie, również w łazience. Decydując się na jasny odcień tego koloru wprowadzisz do swojej łazienki ciepło, które pomoże Ci zrelaksować się przy wieczornej kąpieli. Pamiętaj jednak, że zbyt ciemny kolor może wpłynąć zupełnie odwrotnie - będziesz czuć się przybity i wręcz agresywny. Taki odcień może potęgować zmęczenie. Niebieski wprowadza powiew świeżego powietrza, dzięki czemu każdego dnia przygotowując się czy to do pracy czy też szkoły, będziesz dostawać dawkę pozytywnej energii.

Nie można zapominać o tym, że niebieski kolor pozwala, podobnie jak zresztą biały, na zagranie kontrastami - dobranie białych mebli i płytek w podobnym kolorze będzie robiło naprawdę piorunujące wrażenie. Zapytaliśmy o opinię eksperta z zakresu dekoracji wnętrz, który na temat niebieskiego koloru w łazience przyznał: "Błękit łazienkowy to doskonała propozycja praktycznie dla każdego. Sama barwa jest oceniana pozytywnie przez naszych klientów, którzy nierzadko życzą sobie łazienki w takim kolorze. Dzięki umiejętnemu dopasowaniu mebli można uzyskać piorunujący efekt robiący wrażenie na każdym". Błękitny kolor w łazience to świetna propozycja dla rodzin z dziećmi, które co dopiero poznają świat i warto pomyśleć też o nich, a tego typu rozwiązanie wprowadzi do mieszkania dużo pozytywnej energii.

Gdzie kupić nasze produkty