Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Łazienka z oknem – jak ją urządzić?

Łazienka z oknem – jak ją urządzić?

Jeszcze do niedawna łazienka z oknem kojarzona była przede wszystkim z dużym salonem kąpielowym w luksusowym apartamencie. Jednak coraz częściej marzenia o dostępnie do naturalnego światła w łazience zaczynają spełniać także właściciele zdecydowanie skromniejszych metraży. Kto nie chciałby zrelaksować się w wannie pełnej piany, spoglądając na kojący widok za oknem? Doradzamy, na co zwrócić uwagę, urządzając łazienkę z oknem, aby była piękna i funkcjonalna.

Łazienka z oknem ma bez wątpienia kilka istotnych atutów. Jednym z nich jest dostęp do naturalnego światła, dzięki któremu nasz organizm dużo lepiej funkcjonuje, a my mamy więcej energii. Kolejny to wentylacja – wystarczy, że otworzymy okno, a bez trudu pozbędziemy się z naszej łazienki nagromadzonej pary wodnej. Pamiętajmy także, że niejednokrotnie już sam widok z okna może okazać się jego główną ozdobą. I chociaż łazienka z oknem może stanowić aranżacyjne wyzwanie, to z pewnością warto je podjąć.

Łazienka z oknem - Zadbaj o swoją prywatność

Zadbaj o swoją prywatność

Kiedy myślimy o łazience z oknem, najbardziej obawiamy się utraty prywatności. Szczególnie jeśli jesteśmy właścicielami małej łazienki w bloku, z której okien widać inne budynki. Rozwiązaniem tego problemu będzie montaż rolet, żaluzji lub wykorzystanie szkła mlecznego. Z pewnością znajdziemy takie, które podkreśli styl naszej łazienki i nada jej odpowiedni charakter. Zastanówmy się także, co powinno znaleźć się w bezpośrednim sąsiedztwie okna. Jeśli urządzamy łazienkę na poddaszu, gdzie umieszczone są okna dachowe, najwygodniej będzie postawić pod nimi wannę lub szafkę łazienkową. Przy tradycyjnym oknie warto pomyśleć o stworzeniu miejsca służącego przygotowaniu codziennego makijażu.

Wykorzystaj każdy centymetr

Okno w łazience sprawia, że do wnętrza trafia więcej światła, a tym samym wydaje się ono większe. Dlatego nie bójmy się umieszczenia go nawet w małej łazience. Pamiętajmy jednak, aby mądrze zaplanować przestrzeń. Wybierzmy podwieszane meble, które dodadzą jej przestronności, i zainwestujmy w elementy wystroju, które posiadają sprytne rozwiązania do przechowywania, jak np. kolekcja mebli łazienkowych SMART. Śmiało wykorzystajmy też łazienkowy parapet. Umieśćmy na nim stylowe dekoracje lub podręczne akcesoria łazienkowe.

Rzuć światło na detale

Światło słoneczne sprawia, że w naszej łazience wszystko jest bardziej widoczne… także zacieki z mydła czy odciski palców na meblach i armaturze. Dlatego przy aranżacji łazienki z oknem zwróćmy uwagę na jakość tych elementów wyposażenia. Wybierajmy meble z połyskującym wykończeniem i armaturę odporną na ścieranie i zarysowania, np. wykonaną w technologii Cersanit Super Shine. Podobnie z płytkami – zdecydujmy się na te w jasnym kolorze z delikatnymi wybłyszczeniami, na których ewentualne zacieki i zabrudzenia nie będą tak widoczne.

Łazienka z oknem - wykorzystaj wszystkie możliwości

Wykorzystaj wszystkie możliwości

Okno w łazience to nie tylko gwarancja większej ilości światła i dodatkowego sposobu wentylacji, ale także doskonała okazja, aby zaprosić do naszego wnętrza żywe rośliny. W panującym w tym pomieszczeniu wilgotnym środowisku doskonale będą czuły się paprocie, skrzydłokwiaty, kalatee czy filodendrony. A my będziemy mieli okazję brać kąpiel, czerpiąc przyjemność z otaczającej nas zieleni.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty