Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Łazienka według Ciebie – jak wyrazić swój indywidualny styl?

Łazienka według Ciebie – jak wyrazić swój indywidualny styl?

stormy beton w łazience

Najlepsza łazienka to taka, która jest dostosowana do potrzeb jej użytkownika – zarówno tych funkcjonalnych, jak i estetycznych. Tylko jak stworzyć wnętrze, które będzie do nas pasować? Na co zwrócić uwagę i co mamy do wyboru?

Każdy z nas chce mieszkać w pięknych wnętrzach. Gustownych, wpisujących się w aktualne trendy lub ponadczasowo eleganckich, a przy tym nierzadko również… oryginalnych i niesztampowych. Jak poradzić sobie z tymi wyzwaniami i stworzyć aranżację, która będzie łączyła wszystkie te cechy? Kluczem do tego jest… wsłuchanie się w siebie i swoje potrzeby. Wszak nie na darmo mówi się, że „wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. W domu, czyli tam gdzie wszystko odzwierciedla nas samych, jest zgodne z naszymi gustami i wygląda tak, jak nam odpowiada.

Zasada ta obowiązuje również, a może nawet przede wszystkim, w łazienkach i salonach kąpielowych. W tych najbardziej prywatnych i intymnych pomieszczeniach chcemy czuć się przecież swobodnie i bezpiecznie. Wybierając elementy wyposażenia skupmy się na swoich oczekiwaniach i gustach. Pierwszym krokiem niech będzie wybór płytek na ściany i podłogę. Zastanówmy się jaki rodzaj wykończenia nam najbardziej odpowiadają, czy chcemy postawić na drewno, beton, metale czy szkło…

Łazienka zgodna z trendami i gustem użytkownika

divena i oxford

Jeśli chcemy by łazienka była uniwersalna i ponadczasowa zdecydujemy się na nienachalne wzornictwo – np. utrzymane w szarościach, inspirowane betonem kafle z kolekcji DIVENA czy naśladujące orzechowe deski płytki podłogowe OXFORD. Stworzą one spokojny, harmonijny duet, w którym poczujemy się dobrze. Co ważne, wykorzystując tak ponadczasowe kolekcje, będziemy mogli dowolnie zmieniać charakter wnętrza za pomocą dodatków – tu niemal wszystkie akcesoria i ozdoby będą pasować i dobrze wyglądać.

Innym dobrym pomysłem dla tych, którzy chcą odetchnąć we wnętrzu nawiązującym do loftów, a przy tym stworzyć wnętrze oryginalne i nietuzinkowe, jest kolekcja PATCHWORK. Nawiązuje do modnych technik łączenia różnych wzorów i kolorów. Kolekcja DERN z kolei, pozwala wprowadzić do łazienkowego wnętrza industrialną atmosferę. Płytki, które przywodzą na myśl rdzewiejący metal, lub są szaro-brązowe dodadzą wnętrzu nowoczesnego szyku.


Funkcjonalna łazienka – jak to zrobić?


Oprócz kwestii estetycznych planując własną łazienkę nie zapomnijmy o jej funkcjonalności. Zastanówmy się czy potrzebujemy jednej czy dwóch umywalek, czy miska toaletowa ma być podwieszana czy stojąca, czy marzymy o wannie czy kabinie prysznicowej, a może chcemy mieć i to, i to… Olbrzymim ułatwieniem w planowaniu i projektowaniu ergonomicznych i wygodnych łazienek jest dostępność kolekcji modułowych. Oferują one poszczególne sprzęty w wielu wariantach i rozmiarach, co umożliwia dostosowanie ich do powierzchni i rozkładu naszego wnętrza. Dla przykładu w kolekcji MODUO możemy wybrać elementy składowe mebli: oddzielnie blat i korpus, które występują w wielu wymiarach i opcjach. Dodatkowo obejmuje ona szereg różnych mis toaletowych i umywalek – w tym naprawdę niewielkich pasujących do mikro łazienek. 

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty