Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Łazienka w stylu minimalistycznym

Styl minimalistyczny, czyli mniej znaczy więcej, bardziej praktycznie i funkcjonalnie, to jeden z aktualnych trendów, nawiązujący do epoki modernizmu. Był to czas, kiedy wszystko, co było wyposażeniem wnętrza, miało przede wszystkim być wygodne. Stawiano na proste formy, geometryczne kształty, rezygnowano z dekoracyjnego wykończenia i dużej ilości ozdób. Ten trend jest kontynuowany również dzisiaj. Styl minimalistyczny kojarzy się nam przede wszystkim z nowoczesnością. Okazuje się jednak, że minimalistyczna łazienka to też klimatyczne lofty oraz skandynawski powiew chłodu.

W stonowanych barwach

Minimalistyczna łazienka będzie zazwyczaj pozbawiona żywych i intensywnych barw. Może się jednak zdarzyć, że pojawi się np. jako niewielki akcent w dodatkach, co też jest dobrym pomysłem, aby nieco odejść od powszechnych schematów, nadając aranżacji swoistego charakteru. Bazą jednak będą odcienie szarości, biel, czarny, grafitowy i chrom, z kolei brąz, np. ciemny orzech tylko jako dodatek. Na ścianie bardzo dobrze sprawdzają się wielkoformatowe białe płytki lub też dekory, imitujące naturalny kamień w odcieniach bieli czarnego . Biel będzie wspaniale komponować się z szarą mozaiką, którą możemy wykorzystać do obudowania wanny lub pokrycia ściany pod prysznicem. W takim zestawieniu dobrze prezentować się będzie szara podłoga, inspirowana naturalnym kolorem. Minimalistyczna łazienka może być w jednym kolorze, nawiązywać do trendu total look. Biel i ciemny szary to proste, ale efektowne połączenie, podobnie jak ciemne drewno i jasny beż.

Geometryczna forma

Wszystkie elementy wyposażenia wnętrza powinny być w prostych kształtach. Unikamy giętych nóżek przy meblach i ozdobnych uchwytów przy szafkach. Rezygnujemy też z fantazyjnie udekorowanych ram luster i stylizowanej armatury łazienkowej. Minimalistyczna łazienka składa się z pewnego rodzaju „klocków”. Będą to więc meble w geometrycznych kształtach – wysokie wąskie półki i szafka podumywalkowa z gładkimi frontami, często połyskującymi w kolorze białym lub szarym. Jeżeli decydujemy się na uzupełnienie wnętrza akcentem natury i planujemy powierzchnie imitujące drewno, można też zdecydować się na fronty szafek inspirowane dębem ciemnym lub jasnym. Wybierając lustro, niech będzie ono prostokątne lub okrągłe, bez ramy, w większym formacie dla powiększenia optycznie wnętrza. Lustro może być na przykład w ramie cienkiej, metalowej, czarnej.

Minimalistyczna łazienka z akcentami klimatycznych loftów

Minimalizm możemy odnaleźć w wielu aranżacjach, które niekoniecznie są inspirowane współczesnością. Styl minimalistyczny skutecznie przenika i łączy się ze stylem loftowym i industrialnym. Łazienka tak urządzona będzie miała ściany w szarym kolorze, imitujące naturalny beton, armatura będzie w czarnym kolorze, a tradycyjny prysznic z brodzikiem zostanie zastąpiony prysznicem typu walk-in z kabiną z czarnymi profilami. Pojawią się fronty imitujące drewno oraz metalowe oprawy oświetleniowe. Wszystkie kosmetyki oraz akcesoria łazienkowe ukryjemy w szafkach, które pozbawione uchwytów będą zamykane i otwierane na dotyk.

Styl minimalistyczny wskazuje na prostotę w każdym obszarze aranżacji – kolorze, formie, kształcie i ilości elementów. Takie wnętrze jest też niezwykle funkcjonalne, łatwo utrzymać je w czystości, a także zawsze świetnie odnajdujące się w nowo pojawiających się trendach.

Gdzie kupić nasze produkty