Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Łazienka w stylu marynistycznymPoczuj nadmorski klimat w swoim domu, zaaranżuj łazienkę w stylu marynistycznym, wykorzystując przy tym wspomnienia z wakacji. Styl ten od wielu lat cieszy się dużą popularnością ze względu na ciepłą kolorystykę, sielską atmosferę oraz otoczenie sprzyjające odpoczynkowi i relaksowi. W takiej łazience będą dominować odcienie niebieskiego, ale też brązu i bieli. Może też pojawić się kolor słońca, a także liczne dodatki nawiązujące do kutrów rybackich. Zatem zapraszamy na pokład!

W biało-granatowych barwach

Do stworzenia łazienki w stylu marynistycznym będziemy potrzebować świeżej bieli, nawiązującej do spiętrzonych fal i bryzy morskiej oraz granatu, nieodłącznego elementu nadmorskiego krajobrazu. To podstawowe kolory dla stylu marynistycznego, które mogą występować w równych, ale też różnych proporcjach. Jeżeli łazienka posiada niewielki metraż lub też jesteś zwolennikiem bardziej nowoczesnych stylizacji, zdecyduj się na białe płytki ceramiczne o połyskującym wykończeniu, które pojawią się zarówno na ścianach, jak też podłodze. Granat będzie kolorem dopełniającym, występującym na dodatkach, np. ręcznikach i akcesoriach łazienkowych. Możemy też kolor niebieski potraktować jako motyw przewodni, wybierając mozaikę w granatowym kolorze. Biel dobrze sprawdzi się w takim przypadku np. na frontach szafek. Harmonię osiągniemy, pokrywając ściany niebieskim kolorem, z kolei białym podłogi… lub odwrotnie. 

Drewno prosto ze statku rybackiego

W stylu marynistycznym  swoją obecność zaznacza również mocno drewno. Możemy wykorzystać je na kilka sposobów. Zamiast białej lub niebieskiej podłogi, wybierzmy płytki drewnopodobne, inspirowane pokładem statku. Dobrym wyborem będą też szafki i półki z frontami w kolorze drewna i blat, na którym zamontujemy umywalkę. Zamiast klasycznego lustra nad umywalką niech zawiśnie okrągłe lustro w drewnianej ramie, przypominające okno w statku, z którego możemy obserwować podwodny świat. Z kolei do białych frontów szafek oraz niebieskich ścian bardzo dobrze pasują drewniane akcesoria łazienkowe, jak dozownik na mydło, kubek na szczoteczki czy też pojemniki na kosmetyki. 

Dekoracje o morskim charakterze

To dzięki nim nadmorski klimat poczujemy w swojej łazience jeszcze mocniej. Styl marynistyczny kojarzy się nam z kotwicami, mapami, kołami ratunkowymi, ale też rybami, konikami morskimi i muszlami. Wszystkie te elementy możemy wykorzystać do dekorowania wnętrza. Na ścianie mogą zawisnąć obrazy w drewnianych ramkach, prezentujące krajobrazy znad morza. Motyw podwodnego świata bardzo dobrze będzie prezentował się na ręcznikach oraz dywaniki w strefie kąpielowej. Muszle wykorzystaj do samodzielnego wykonania wieszaków na ręczniki, a jako oświetlenie wybierz wiszące lampy w postaci żarówek dekoracyjnych na grubych sznurach, podobnych do lin z rybackiego kutra. Motywy marynistyczne są jednak bardzo wyraziste, dlatego najlepszym sposobem jest wybór jednej lub dwóch dekoracji, aby uniknąć niepotrzebnego przepychu.
Biel i granat z dodatkiem brązu, ocieplające całość drewno i dekoracje pozwalające nam odbyć wakacyjną podróż do nadmorskiego kurortu – taki mamy klimat w marynistycznej łazience. 

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty