Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jak zaprojektować małą łazienkę z wnęką prysznicową?

Wnęka w łazience w przekonaniu wielu osób utrudnia aranżację przestrzeni. W rzeczywistości może ją jednak ułatwić, szczególnie jeżeli metraż łazienki jest niewielki. Możemy w niej ukryć nie tylko półki i szafki oraz pralkę z koszem na bieliznę, ale też prysznic, będący alternatywą dla tradycyjnej kabiny prysznicowej. Wykorzystanie tej przestrzeni do stworzenia strefy kąpielowej jest też doskonałym rozwiązaniem dla pomieszczeń o nietypowych kształtach. Łazienka z wnęką prysznicową może być oryginalna i przede wszystkim bardzo funkcjonalna.

Wnęka prysznicowa ciekawą alternatywą dla klasycznego prysznica

Do wykonania prysznica możemy wykorzystać już istniejącą wnękę lub też ją stworzyć, stawiając ściankę działową. To dobre rozwiązanie dla małych łazienek, które przez swój niewielki metraż mają niewiele możliwości aranżacji przestrzeni. Wnęka prysznicowa jest też polecana do wnętrz o nietypowych kształtach, gdzie pojawiają się ściany, stykające się ze sobą pod różnymi kątami lub skosy na poddaszu. Dzięki temu w małej łazience z wnęką prysznicową znajdujemy miejsce zarówno na prysznic, jak też wannę, aranżując przyjemny kącik kąpielowy dostosowany do potrzeb wszystkich domowników. Wnękę możemy dowolnie wykończyć, zaakcentować jej obecność innym kolorem ściany lub wybierając oryginalny kolor armatury.

Łazienka z wnęką prysznicową krok po kroku

Wnęka łazienkowa to idealne miejsce do stworzenia prysznica typu walk-in, czyli bez brodzika. Dzięki temu możemy wykonać prysznic o dowolnych rozmiarach, a więc wykorzystać cały obszar wnęki. W aranżacji małej łazienki z wnęką prysznicową nie ograniczają nas dostępne w sprzedaży brodziki, które występują tylko w konkretnych rozmiarach. Potrzebne będą jednak kabina, odpływ, najczęściej stosowany jest liniowy oraz zestaw prysznicowy. Przy większych wnękach zamiast drzwi montuje się czasem tylko szklaną, transparentną ścianę. Prysznic pozostaje otwarty, dzięki czemu optycznie powiększamy przestrzeń. Zwróć uwagę na otwieranie drzwi. Jeżeli łazienka jest mała, to należy wybrać drzwi otwierane do środka, co pozwoli Ci lepiej zagospodarować przestrzeń wokół wnęki. W dużych pomieszczeniach mamy pełną dowolność, drzwi mogą się otwierać na zewnątrz. W szerokiej wnęce, jeżeli nie zdecydowaliśmy się na szklaną ścianę i prysznic otwarty, można zastosować drzwi przesuwne, które nie zajmują dużo miejsca.

Dodatkowe półki w małej łazience

Wnęka prysznicowa to duża swoboda w aranżacji strefy kąpielowej. Możemy zrealizować nasz indywidualny projekt na prysznic, w którym oprócz armatury znajdą się też półki na kosmetyki. Wykonamy je z płytek, mogą mieć dowolną wielkość i głębokość. Łazienka z wnęką prysznicową umożliwia wykonanie półek w ścianie, dzięki którym unikamy konieczności zakupu dodatkowych akcesoriów pod prysznic zajmujących cenne miejsce, szczególnie na małej powierzchni. Półki mogą być z tych samych płytek, co ściana lub z nią kontrastować. Przykładowo ze sterylną bielą idealnie komponuje się czerń, a z betonową szarością zieleń lub pastelowy róż. Ważne jest jednak, aby ich kolor nawiązywał do innych elementów wyposażenia wnętrza, np. podłogi, akcesoriów łazienkowych czy frontów mebli.

Wnęka prysznicowa pomaga w lepszej organizacji przestrzeni małej łazienki, ułatwia podział pomieszczenia na strefy oraz sprzyja uzyskaniu harmonii aranżacji i ergonomii wnętrza.

Gdzie kupić nasze produkty