Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jak wybrać wannę wolnostojącą i dopasować do niej armaturę?

Wanna wolnostojąca do łazienki niezależnie od jej metrażu

Projektowanie wyglądu łazienki to jedno z najprzyjemniejszych, ale zarazem najtrudniejszych zadań stojących przed właścicielami mieszkań i domów. Wybrane wyposażenie łazienki będzie towarzyszyć domownikom przez wiele lat, dlatego warto poświęcić czas na zapoznanie się z nowoczesnymi i wysokiej jakości rozwiązaniami. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się wanny wolnostojące, które idealnie wpisują się w panujący trend różnorodności opartej na klasyce połączonej z indywidualną kreatywnością.

JAKI WYBRAĆ KSZTAŁT WANNY?

Najpopularniejsze wanny wolnostojące są prostokątne lub owalne. Pierwsze z nich, ze względu na swój klasyczny wygląd, znajdą zastosowanie w aranżacjach o nieco surowym, industrialnym lub tradycyjnym charakterze. Zaprezentują się elegancko w stylach skandynawskim i minimalistycznym. Prostokątna wanna wolnostojąca wyeksponuje subtelną formę armatury oraz będzie współgrała z gustownymi płytkami o jednolitej barwie lub w geometryczne wzory.

Odmienna natura zawarta jest w wannach owalnych. Zwłaszcza wanny wolnostojące o nieregularnej linii i asymetrycznym kształcie zachwycają swoją romantycznością i nastrojowością. Owalne wanny wolnostojące mogą stać się głównym elementem pokoi kąpielowych i skupiać na sobie całą uwagę. Sprawdzą się w łazienkach w stylu prowansalskim, boho lub art deco.

Zaletą nowoczesnych wanien wolnostojących jest ich wszechstronność. Dzięki modelom narożnym oraz przyściennym, wanny wolnostojące mogą być montowane nawet w niewielkich łazienkach. Odpowiednia aranżacja wnętrza pozwala w tym przypadku zaoszczędzić miejsce oraz stworzyć modną i zgodną z najnowszymi trendami przestrzeń.

JAKI WYBRAĆ KSZTAŁT WANNY?

INVERTO by Cersanit - designerski model z cienkim rantem

INVERTO by Cersanit - DESIGNERSKI MODEL
Z CIENKIM RANTEM

Poszukując idealnej wanny wolnostojącej do dużego pokoju kąpielowego lub większej łazienki w bloku, warto zwrócić uwagę na model INVERTO by Cersanit SPA. Jest to wanna łącząca w sobie jakość wykonania i perfekcyjny, ponadczasowy wygląd. Cienkie, 10 milimetrowe ranty sprawiają, że wanna prezentuje się delikatnie i gustownie. Model INVERTO by Cersanit SPA nada klasy łazienkom o tradycyjnym charakterze.

Natomiast miękkie kształty wanny wolnostojącej INVERTO by Cersanit, dodadzą wnętrzu ciepła i przytulności. Obie wersje posiadają centralnie zainstalowany odpływ, dzięki czemu z wanny mogą jednocześnie w komfortowy sposób korzystać dwie osoby. Dopełnieniem wyjątkowego stylu wanny jest wersja z baterią stojącą, która jeszcze bardziej pogłębi aranżacje ukierunkowane na wykwintny i wysmakowany styl.

INVERTO by Cersanit - designerski model z cienkim rantem

CZYM SIĘ KIEROWAĆ PRZY DOBORZE ARMATURY?

Łazienki z wannami wolnostojącymi wyróżniają się nieszablonowym wyglądem. Aby nie zakłócić przyjemności z ich oglądania i  korzystania, warto zadbać o harmonijnie dobraną armaturę. Dla wanien stojących w centralnym punkcie łazienki lub oddalonych od ścian, przeznaczone są baterie wolnostojące. W kolekcjach marki Cersanit znajdują się baterie o klasycznym kształcie, które doskonale skomponują się z wannami o różnych formach i wielkościach. Baterie dostępne są w trzech kolorach - chrom, złoto oraz czerń.

W przypadku wanien przylegających do ściany montowane są baterie naścienne lub podtynkowe. Pierwsze z nich montuje się na ścianie, w ten sposób, że widoczne są wszystkie części baterii. W modelach podtynkowych na zewnątrz wyprowadzone są jedynie elementy służące do obsługi - pokrętła, uchwyty, wylewki itp. Ze względów estetycznych w nowych aranżacjach lub przy okazji remontu stosuje się już niemal wyłącznie baterie podtynkowe. Montaż najlepiej powierzyć specjaliście, który przed ostatecznym położeniem płytek dokładnie sprawdzi poprawność działania i szczelność baterii. Niezwykle ważnym aspektem jest korzystanie jedynie z baterii wysokiej jakości, które są gwarancją długotrwałego i poprawnego działania całego systemu. W przypadku wanien posiadających odpowiedniej szerokości brzegi możliwe jest zainstalowanie baterii nawannowych. W tej sytuacji bateria montowana jest w specjalnie przygotowanych otworach, dopasowanych do rodzaju baterii.

Czym się kierować przy doborze armatury?

SYFON, CZYLI DLACZEGO WARTO ZADBAĆ O SZCZEGÓŁY?

Syfon jest najmniej widocznym elementem wyposażenia wanny, jednak jego wygląd stanowi estetyczne dopełnienie całości. Cersanit oferuje syfony w kolorach czarnym, białym, złotym i chrom. Białe korki tworzą razem z wanną jednolitą całość i uważane są za najbardziej gustowne. Złote wykończenie syfonu dobrze jest połączyć z baterią w tym samym kolorze, dzięki czemu otoczenie wanny nabierze spójnego charakteru. Syfony wyposażone są w wygodny system klik-klak, który jest najwygodniejszym sposobem na odprowadzenie wody z wanny.

Syfon, czyli dlaczego warto zadbać o szczegóły?

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty