Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jak urządzić małą łazienkę z pralką?

Aranżacja małej łazienki stanowi nie lada wyzwanie. Dotyczy to w szczególności łazienek, których powierzchnia nie przekracza 3-4 metrów kwadratowych. W wielu przypadkach większy metraż pozostaje w sferze marzeń i konieczne jest funkcjonalne rozplanowanie mniejszej powierzchni.  Sytuacja komplikuje się o wiele bardziej, kiedy tuż obok ceramiki sanitarnej, kabiny prysznicowej i umywalki, konieczne jest funkcjonalne ulokowanie pralki. Na szczęście obecne czasu i powszechnie stosowane rozwiązania sprzyjają osobom, które zastanawiają się jak urządzić małą łazienkę z pralką. Przedstawiamy praktyczne sposoby i rozwiązania umożliwiające urządzenie małej łazienki za niewygórowane pieniądze. 

Planowanie urządzenia małej łazienki z pralką.

W małej przestrzeni brakuje miejsca na przypadkowe rozwiązania. W pierwszej kolejności należy sporządzić bardzo dokładny plan. Obowiązuje zasada, która nakazuje wydzielić trzy główne strefy: sanitarną, kąpielową, umywalkową, a w tym przypadku także strefę na urządzenie do prania. Przy planowaniu łazienki należy pamiętać, że ceramika sanitarna powinna znajdować się najbliżej drzwi. Z kolei prysznic, tudzież wanna, powinny być umiejscowione w głębi pomieszczenia. 

W przypadku małej łazienki bardzo ważne są wrażenia optyczne. Przy niewielkiej powierzchni jaką mamy do dyspozycji, niepraktycznym wyborem są masywne kabiny posiadające brodziki o standardowych wymiarach. O wiele lepiej sprawdzają się kabiny w typie walk in, czyli nieposiadające brodzika lub wyposażone w brodzik w wersji slim, czyli jego wysokość nie przekracza posadzki. Istotne jest, aby stosować także triki pozwalające powiększyć przestrzeń. Przykładowo, mała łazienka będzie dodatkowo przytłoczona obecnością ciężkich form ,a o wiele lepiej sprawdzają się np. proste, szklane drzwi od prysznica. 

Jak urządzić małą łazienkę z pralką?

W wielu sytuacjach właściciele muszą pobudzić wszystkie swoje szare komórki, aby zaaranżować małą łazienkę z pralką. Niekiedy odnalezienie odpowiedniej wolnej przestrzeni graniczy z cudem, a równolegle należy zachować pożądany styl pomieszczenia. Pralki nie należą do grupy urządzeń reprezentacyjnych. Ich wygląd potrafi oszpecić niejedno pomieszczenie i skutecznie odciągnąć wzrok od innych estetycznych aspektów. Stąd też wiele osób rezygnuje z posiadania pralki w łazience i znajduje dla niej miejsce w innych pomieszczeniach w domu, np. kuchni, czy umieszczają ją w szafie w przedpokoju. Jednym z najlepszych rozwiązań ostatnich lat jest zabudowanie pralki w łazience. Wówczas nie tylko jest dobrze ukryta, ale przede wszystkim nie zajmuje dodatkowo miejsca w innych częściach mieszkania. 

Sposoby na umieszczenie pralki w małej łazience.

Obecność pralki w łazience potrafiła zniweczyć niejedną profesjonalną wizualizację pomieszczenia. Na szczęście zostały opracowane rozwiązania, które łączą ze sobą jednocześnie estetykę i praktykę. Ekspert w aranżowaniu łazienek, zapytany o możliwości zaprojektowania małej łazienki z pralką, przedstawił następujące pomysły:

Umiejscowienie pralki tuż obok dolnej szafki z umywalką i przykrycie całości blatem. W zależności od budżetu, można zakupić dodatkowo front, który pozwoli całkowicie ukryć urządzenie. 

Pralkę można ulokować we wnęce, która znajdowała się już w łazience, ale była zbyt wąska na kabinę prysznicową. Wówczas można zamówić dodatkowe półki do zamontowania nad pralką, a całość zabudować frontem na wymiar. Należy pamiętać o dokładnym wymierzeniu powierzchni dedykowanej dla pralki. 

Pralkę można umieścić na dole szafy na wymiar w łazience. Pozwoli to także na wygospodarowanie miejsca na środki piorące. W górnej części można z powodzeniem stworzyć półki na przydatne rzeczy i kosmetyki. 

Jak optycznie powiększyć małą łazienkę?

W małych łazienkach powinno znaleźć się miejsce dla dużych luster, które potrafią znacząco optycznie powiększyć pomieszczenie. Praktycznym rozwiązaniem jest wybór urządzeń sanitarnych, które zawieszane są na stelażach. Przykładowo, szeroki asortyment takich urządzeń sanitarnych, które są także bardzo dobrej jakości, posiada marka Cersanit. W swojej ofercie posiadają także asymetryczne wanny, które idealnie sprawdzają się w trudnych łazienkach. Oferują także nablatowe umywalki. Ten rodzaj umywalek pozwala swobodnie zagospodarować przestrzeń szafki. Podczas planowania małej łazienki należy pamiętać o kolorach. Wizualnie można powiększyć przestrzeń poprzez położenie jasnych i stonowanych płytek. Ciemne i wyraziste faktury dodatkowo odejmują powierzchni, co w tym przypadku nie jest pożądanym działaniem. 

Gdzie kupić nasze produkty