Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jak urządzić małą łazienkę w kawalerce 2m2 z prysznicem?Łazienka w większości przypadków nie grzeszy wielkością, jednak czasami jest tak mała, że wydaje nam się niemożliwe zmieszczenie w niej nawet podstawowych sprzętów i mebli. Mieszkasz w kawalerce, w której łazienka ma zaledwie 2m2 lub tylko nieco więcej. Chcąc ją zaaranżować w sposób praktyczny i funkcjonalny, trzeba bardzo dokładnie zaplanować przestrzeń, albo zrezygnować z niektórych udogodnień, jak np. wanny. W małej łazience zdecydowanie lepszą opcją jest prysznic, który zajmuje mniej wolnego miejsca, tak bardzo potrzebnego na umywalkę, WC i półki. 

Prysznic typu walk-in

Zrezygnuj z wanny, ale też klasycznego prysznica z brodzikiem. Chcąc zaoszczędzić możliwie jak najwięcej miejsca, decydujemy się na prysznic typu walk-in, czyli bez brodzika. Podłoga jest w nim pokryta płytkami, podobnie jak ściany, zamiast przesuwnej czy otwieranej na zewnątrz kabiny jest szklana transparentna ściana, która oddziela zdecydowanie strefę kąpielowej od pozostałego obszaru łazienki. Taki prysznic może mieć dowolną wielkość, co pozwala nam na jego dopasowanie do małego metrażu łazienki. 

W jasnych kolorach, ale z dodatkiem ciepła

Ciemne kolory optycznie pomniejszają wnętrza, z kolei jasne powiększają. To dlatego w małej łazience powinny dominować kolory bieli, beżu, szarości, écru i pastele. Na ścianach mogą pojawić się białe płytki, z kolei  kolor mebli może być szary, a fronty połyskujące. Na podłodze decydujemy się na płytki w kolorze écru lub też w wersji drewnopodobnej. Drewno jest ważnym elementem wyposażenia małej, jasnej łazienki, ponieważ nawet w niewielkiej ilości skutecznie ociepla sterylną aranżację. Dobrze sprawdzi się też na frontach szafek, jako blat pod umywalką, a także w celu wyróżnienia strefy z prysznicem walk-in, gdzie płytki imitujące drewno pokrywać będą ścianę. 
 

Ukryte półki i szafki

W każdej łazience potrzebne jest miejsce do przechowywania kosmetyków oraz przyborów toaletowych. W małej 2m2 łazience wykorzystamy w tym celu każdy najmniejszy zakamarek. Zamiast umywalki na podeście wybieramy umywalkę nablatową, pod którą znajdzie się szafka z półkami. Zabudowujemy również przestrzeń nad misą WC, gdzie jest idealne miejsce na środki czystości. Pralkę możemy również zabudować, ukrywając w wysokiej szafce, gdzie znajdzie się też przestrzeń na kosz na pranie i kosmetyki. Jeżeli w łazience są wąskie wnęki, wypełniamy je półkami, które uzupełniamy o wiklinowe koszyki lub metalowe pojemniki. Pod prysznicem montujemy na ścianie praktyczny organizer na płyny i szampony. Zamiast klasycznego lustra nad umywalką może zawisnąć lustro z otwieraną półką na najpotrzebniejsze rzeczy, z których korzystamy na co dzień. W przypadku mebli i urządzeń bardzo dobrze sprawdzają się modele podwieszane. Im większa powierzchnia podłogi jest widoczna, tym większe wydaje się pomieszczenie. 
Aranżacja małej łazienki wymaga kreatywności, ale również umiejętności godzenia się z kompromisami. Prysznic zastępuje wannę, jasne kolory optycznie powiększają wnętrze, wybieramy podwieszane meble i urządzenia, a każde wolne miejsce przeznaczamy na półki i szafki. 2m2 to wystarczająco dużo, aby stworzyć w pełni funkcjonalną łazienkę. 

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty