Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jak urządzić łazienkę w stylu loft?

Łazienka industrialna cechuje się unikalnym, nieco nostalgicznym klimatem. Jej bazę tworzą materiały naturalne, które były charakterystyczne dla starych fabryk, gdzie ściany i podłogi pokrywały beton, kamień i cegła. Charakteryzuje się ponadto metalowymi konstrukcjami, dominacją stonowanych barw i dodatkami o drewnianym wykończeniu. Łazienka loft ma w sobie ducha minionej epoki, jest inspirowana pofabrycznymi wnętrzami, stylizowana na aranżacje z lat 50 i 60.

Naturalnie surowe wnętrze

Styl industrialny rozpoznamy po obecności naturalnych materiałów oraz bardzo surowym, chłodnym klimacie. Kiedyś mury z betonu czy cegły były przymusem, dzisiaj to właśnie one stanowią podstawę wnętrza industrialnego. Łazienka loft konsekwentnie powinna być urządzona z wykorzystaniem materiałów, które imitują naturalny kamień, beton i cegłę. Na ścianach nie pojawią się duże płytki ceramiczne do złudzenia przypominające betonowe mury. Występują w różnych odcieniach szarości, wybierając jaśniejsze optycznie powiększymy małą łazienkę, z kolei ciemniejsze nadadzą jej pożądanej głębi. Podłogę dla kontrastu możemy pokryć płytkami imitującymi jasny kamień. Chcąc nieco ocieplić surową stylistykę, zdecydujmy się na podłogę w kolorze drewna. Powierzchnie nawiązujące do naturalnych materiałów w industrialnych wnętrzach pojawiają się także na frontach szafek oraz na blatach. Łazienka loft z szafką z drewnianym lub kamiennym blatem skutecznie spotęguje efekt przemysłowego chłodu.

Pożądany minimalizm

W loftach, podobnie jak w typowo nowoczesnych wnętrzach, mocno podkreśla się powściągliwość w dodatkach. Aby stworzyć minimalistyczną aranżację, sięgamy po innowacyjne rozwiązania, rezygnując z klasycznych form i urządzeń sanitarnych. Łazienka industrialna potrzebuje geometrycznych kształtów, dlatego umywalka niech będzie okrągła lub kwadratowa, a towarzyszy jej armatura w kolorze czarnym pasująca do ogólnej kolorystyki, w jakiej utrzymane jest wnętrze. Zamiast tradycyjnego brodzika i kabiny prysznicowej niech pojawi się kabina typu walk-in, czyli bez brodzika, a jedynie ze szklanym panelem. Gdzie jest to możliwe, ukryjemy elementy instalacyjne, decydując się tym samym np. na zestaw podtynkowy z podwieszaną misą wc.

Pralka w zabudowie

Funkcjonalna łazienka industrialna

Wykonując projekt łazienki, trzeba nie tylko uwzględnić aspekty wizualne, ale też praktyczne i funkcjonalne. Nie może w niej zabraknąć przestrzeni do przechowywania, a więc mebli łazienkowych. One również powinny być stylistycznie dopasowane do surowego i chłodnego industrialnego wnętrza. Korzystamy więc wciąż z tej samej palety barw, czyli szarości, czerni, brązów i beży, wybierając fronty szafek w tych odcieniach, konsekwentnie decydując się na jeden rodzaj powierzchni lub też kontrastujące ze sobą połączenia. Szafki z połyskującymi szarymi frontami mogą mieć boki wykończone kolorem drewna. Łazienka w stylu loft zyska na funkcjonalności, jeżeli wyposażymy ją w oświetlenie główne, jak też ścienne, szczególnie przy umywalce z lustrem. W klimat wnętrza wpasowują się metalowe oprawy w czarnym kolorze oraz dekoracyjne żarówki zawieszone na kablach.

Ostatnie szlify nadamy wnętrzu, uzupełniając je o metalowe koszyki na akcesoria łazienkowe i metalowe, może nieco postarzane wieszaki i uchwyty na ręczniki.

 

 

 

 

 

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI?
ZOBACZ NOWY KATALOG
PŁYTEK CERAMICZNYCH

 

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty