Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Jak dopasować przycisk spłukujący do stylu łazienki?

Jak dopasować przycisk spłukujący do stylu łazienki?

Przycisk spłukujący to nie tylko element funkcjonalny. To również jedna z ważniejszych dekoracji łazienki. Paleta dostępnych wzorów jest dziś tak szeroka, że dobranie odpowiedniego modelu do aranżacji naszego wnętrza może rodzić pewne problemy. Jak więc dobrać przycisk spłukujący do łazienki?

Stelaże podtynkowe m.in. systemy AQUA, jako bardziej estetyczna alternatywa tradycyjnych spłuczek i kompaktów WC, to dziś jedno z najpopularniejszych rozwiązań do łazienek. Lista ich zalet jest długa – zajmują mniej miejsca, są cichsze i łatwiejsze w utrzymaniu w czystości, a do tego – zwyczajnie lepiej wyglądają.

Nieodzownym elementem tych systemów są przyciski spłukujące. O ile jeszcze kilka lat temu, większość klientów postrzegała je wyłącznie w kategoriach funkcjonalnych, dziś znacznie większą wagę przykłada się do ich wyglądu. Są przecież jedną z najważniejszych ozdób wnętrza. Oferta dostępnych wzorów – kształtów, rozmiarów i kolorów przycisków jest obecnie bardzo szeroka. Dzięki temu możliwe jest perfekcyjne dopasowanie modelu do stylu, w jakim utrzymaliśmy całe wnętrze. Co mamy do wyboru?

Jak dopasować przycisk wc

Przyciski spłukujące z tworzywa

W sklepach bez trudu znajdziemy modele wykonane z różnych materiałów. Najbardziej ekonomiczną grupę stanowią przyciski spłukujące z tworzywa sztucznego. Mogę być one utrzymane w różnych kolorach (również takich imitujących metale i powłoki chromowane) i przybierać różne kształty. Ich powierzchnia może być błyszcząca, półmatowa, lub zupełnie matowa. To popularne rozwiązanie, którego olbrzymim walorem jest łatwość czyszczenia. Aby utrzymać przycisk spłukująćy w czystości wystarczy przetrzeć go miękką szmatką. Przyciski spłukujące z tworzywa to uniwersalne rozwiązanie, które pasuje w zasadzie do każdego wnętrza.

Kolekcje przycisków spłukujących

 

Przyciski spłukujące z metalu i szkła

Równie dużą popularnością cieszą się modele wykonane z nieco bardziej „szlachetnych” materiałów. Do wyboru mamy przyciski spłukujące metalowe i szklane, które doskonale wpiszą się w m.in. aranżacje nowoczesne – od industrialnych i ascetycznie minimalistycznych, po modne glamour. Dla przykładu modele z linii ACTIS wykonane są ze szkła otoczonego cienką ramką. Ich asymetryczne, położone horyzontalnie klawisze wykończone są błyszczącym chromem. Przyciski spłukujące występują w pięciu wariantach kolorystycznych – czystej bieli, szkła białego, szkła czarnego, chromu błyszczącego oraz chromu matowego.

Z kolei kolekcje ACCENTO CIRCLE i ACCENTO SQUARE są znacznie bardziej klasyczne. Obejmują trzy warianty kolorystyczne – chromowany, a także niezwykle eleganckie: biały i czarny. Dwa klawisze, z których jeden – ten nieco większy delikatnie wystaje ponad poziom płytki, mogą mieć kształt koła, lub kwadratu o delikatnie zaokrąglonych rogach. Ich ponadczasowe wzornictwo spodoba się miłośnikom wysmakowanego designu.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty