Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Ciepła łazienka w stylu hiszpańskimHiszpania kojarzy się z mocnym i wesołym temperamentem, a także z upalnymi i beztroskimi wakacjami, które sprzyjają błogiemu odpoczynkowi. Ten charakter projektanci postanowili przenieść do wnętrz, aby umożliwić każdemu codzienne odbywanie inspirujących i pasjonujących podróży. Łazienka w stylu hiszpańskim będzie w barwach ziemi, ale z mocniejszymi akcentami kolorystycznymi. Nie może w niej zabraknąć roślinnych ornamentów i łagodnych, subtelnych linii. Styl hiszpański w łazience będzie zatem objawiał się dekoracyjnymi płytkami na ścianach i geometrycznymi formami klasycznej ceramiki.

Stonowane i wyraziste, czyli stylowo i wesoło

Łazienka w stylu hiszpańskim wyróżnia się emanującą radością. Projektanci nie boją się mocnych akcentów kolorystycznych, ale też doceniają kunszt i prostotę kolorów ziemi. Dlatego dobrym wyborem do takiego wnętrza będą beżowe płytki wielkoformatowe na podłodze, które równie dobrze sprawdzą się w wersji surowego betonu w ciemnej lub jasnej szarości. Na ścianach niech pojawią się płytki z dodatkiem zieleni, czerwieni i niebieskiego. W łazience w stylu hiszpańskim równie dobrze prezentować się będzie modny patchwork z florystycznym akcentem, jak i katalońska mozaika, przypominająca dzieła Antoniego Gaudiego, szczególnie z Parku Güell.

W stylu hiszpańskim nie brakuje inspiracji kulturami prekolumbijskimi, dlatego zamiast florystycznych wzorów i barcelońskiej mozaiki, na ścianach mogą znaleźć się azteckie wzory.

Prosta ceramika o zaokrąglonych formach

Łazienka w stylu hiszpańskim emanuje bogactwem kolorów, jednak dostrzec w niej można też prostotę, szczególnie kiedy uwagę skoncentrujemy na ceramice, czyli umywalce, wannie i muszli WC. Zamiast umywalki wpuszczonej w blat, koniecznie wybierz umywalkę nablatową o wysokich krawędziach i zaokrąglonym kształcie. Idealnie będzie współgrać z nią wanna wolnostojąca, a także minimalistyczna podwieszana muszla WC. Armatura łazienkowa również może cechować się minimalistyczną formą, jak np. podtynkowe zestawy prysznicowe czy też podtynkowa bateria umywalkowa. Alternatywą jest bardziej dekoracyjny kran, nawiązujący do stylu retro, w miedzianym lub złotym kolorze.

Styl hiszpański w łazience z dodatkiem drewna

Klimat Hiszpanii pomoże Ci poczuć w łazience dodatek ciepła w postaci drewna, które może pojawiać się w różnych obszarach pomieszczenia. Na podłodze bardzo dobrze sprawdzą się płytki inspirowane naturalnym drewnem. Współgrać z nim będą szafki z frontami w kolorze drewna. Łazienkę w stylu hiszpańskim możemy uzupełnić o lustra w drewnianych ramach. Idealnym dodatkiem do drewna będą wiklinowe kosze na kosmetyki i ozdobne świece w szklanych naczyniach, które dodatkowo wykreują klimatyczny nastrój, sprzyjający relaksowi i odpoczynkowi. Innymi naturalnymi dodatkami będą rośliny, np. w drewnianych lub wiklinowych osłonkach. Szczególnie dobrze prezentować się będą ozdobne palmy w większej i mniejszej wersji.

W łazience w stylu hiszpańskim dużo się dzieje. Są kolory ziemi, przełamane wielobarwną mozaiką i florystycznymi wzorami. Jest drewno, które pięknie komponuje się z zaokrąglonymi formami mebli i ceramiki. Całość dopełniają kojarzące się z ciepłem dodatki, czyli świece, kosze i rośliny. To wnętrze z mocnym temperamentem.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty