Lista produktów do porównania jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Lista wybranych przez Ciebie produktów jest obecnie pusta.
Produkt
Cena
Ilość
Suma
Suma wartości produktów {{ showPrice(priceSum) }} zł

Łazienka w stylu marokańskim – pomysł na wnętrzeMaroko to inspirujące smaki, uwodzące zapachy i rozweselające kolory. W tym kraju jest smacznie, temperamentnie, zawsze wesoło i bardzo różnorodnie. Podobnie jest w stylu marokańskim, w którym nie może zabraknąć feerii barw oraz orientalnych zdobień, pojawiających się zarówno na ścianach i podłodze, jak również na dekoracjach i meblach. Pomimo miłości do kolorów Marokańczycy bardzo lubią również czystą biel, która wspaniale łączy się z czerwienią, odcieniami niebieskiego, fioletu i zieleni. Jak wykorzystać ten trend i zaaranżować łazienkę w stylu marokańskim?

Ornamentowe płytki na ścianach i podłodze

Powierzchnie ścian i podłogi w łazience w stylu Maroko powinny być wyraziste. Pełnią one funkcję nie tylko praktyczną, ale też dekoracyjną. Wybieramy takie modele, które wyróżniają się wielobarwnymi kompozycjami, łączą czerwień z pomarańczą, oliwkową zielenią, turkusem i żółcią. Układają się one w efektowne ornamenty, które możemy podziwiać na strojach Marokańczyków, zarówno kobiet, jak też mężczyzn. Kolory Maroka inspirowane są przyprawami, jakie używane są w tamtejszej kuchni. To tylko udowadnia, że kolory są współodpowiedzialne za dobry smak, nie tylko potraw, ale też wnętrz.

Kolorowe ornamenty są bardzo wyrazistymi akcentami, dlatego nie powinno się ich stosować jednocześnie na ścianach i podłodze. Jeżeli do łazienki w stylu marokańskim wybieramy kolorowe płytki ścienne, podłogę pokryjmy płytkami w kolorze naturalnego drewna. Pojawiające się na podłodze będą z kolei doskonale prezentowały się w towarzystwie bieli na ścianach.

Biel i drewno na meblach

Mocne kolory na ścianach lub podłodze wymagają złagodzenia bardziej stonowanymi barwami. W tym przypadku doskonale sprawdzi się biel, która może pojawić się na stylizowanych szafkach z frezowanymi frontami i ozdobnymi uchwytami, jak również na meblach o prostych formach w bardziej nowoczesnym wydaniu. W Maroko wszechobecne są też naturalne materiały, dlatego dobrym wyborem będą fronty szafek w kolorze pięknego, najlepiej orientalnego drewna. Dodatkowymi akcesoriami do przechowywania w łazience w stylu marokańskim mogą być wiklinowe lub lniane kosze.

Elegancka armatura w łazience w stylu Maroko

W marokańskiej przestrzeni widoczne jest też bogactwo, które podkreślają m.in. złote wykończenia. Tym samym w łazience w stylu marokańskim powinny pojawić się elementy w tym szlachetnym kolorze. Zamiast klasycznego chromu na armaturze niech będzie złoto w stylizowanej odsłonie. Nad umywalką pięknie prezentować się będzie lustro w złotej ramie. Połysk widoczny jest też na oświetleniu, np. na żyrandolu ozdobionym kryształkami lub też wykonanym z metalu, charakteryzującym się postarzanym wykończeniem.

Kolorowe ceramiczne elementy

W łazience w stylu Maroko ornamenty widoczne są też w nietypowej formie. Zamiast klasycznej białej umywalki na blacie może pojawić się umywalka udekorowana wielokolorowymi wzorami, nawiązującymi do marokańskich motywów. Podobnie jest w przypadku akcesoriów łazienkowych. Często czarne, białe lub szare o matowym i połyskującym wykończeniu tym razem są wykonane  z ceramiki o wielobarwnej stylistyce.

Zobacz kolejne porady w tej kategorii

Gdzie kupić nasze produkty